PRACOWNIA 23 / Edyta Dzierż


Adres: ul. Floriańska 12 lok. 23 /domofon 23 
(w podwórku - 3 klatka)
03-707 Warszawa Praga Pn.
/Wizyta po uprzedni kontakcie telefonicznym/

Facebook: Pracownia23
Strona internetowa artystki: www.edyta.dzierz.netgaleria.pl
Kontakt: + 48 660 799 127, dzierz.edyta@gmail.com

 

Na co dzień Pracownia 23 na warszawskiej Pradze Pn. to pracownia malarska – moje „królestwo”, które wypełniam własnymi myślami, śladami, gestami, pulsującą energią… obrazami. Jednak kiedy otwieram drzwi pracowni dla publiczności – wtedy staje się gościnnym "laboratorium artystki" i przestrzenią prezentacji sztuki.

Pracownia 23 istnieje piętnaście lat na warszawskiej Pradze Północ i już zapisała się na warszawskiej mapie kultury.
Jako artystka aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym stolicy, dzielnicy Praga Północ/Południe. Pracownia bierze udział w cyklicznych wydarzeniach: ogólnopolskiej Nocy Muzeów (od 2006) i Warsaw off Art - Otwarte Pracownie (od 2018) oraz Stalowa Art Weekend (2019).

Razem z praskimi artystami jestem inicjatorem powstania społecznej inicjatywy Stan Rzeczywisty *nocne spotkania z twórcami. Wspólnie od 2014 roku podejmujemy działania artystyczne mające na celu przybliżenie sztuki współczesnej mieszkańcom Warszawy ale nie tylko. Od lat uczestniczę w cyklicznych wydarzeniach dzielnicy: Święto Pragi, Święto ulicy Ząbkowskiej/Otwarta Ząbkowska - Otwarte Pracownie Artystyczne a także w wydarzeniach w praskim Koneserze (przed i po rewitalizacji).

Pracownia 23 umieszczana jest w publikacjach m.in.: Miasto Artystów - Warszawa w Budowie (Muzeum Sztuki Współczesnej, 2014), Arteon (2018), Urzadzamy.pl (2019), katalogi/foldery a także jest gościem radiowych audycji kulturalnych oraz jest odwiedzana przez wycieczki z przewodnikami z Praskiej Ferajny.

------------------------------------------------------------------------------------------ 

Edyta Dzierż

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
W 2004 r.: Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Czapli, Aneks z technik ściennych (mozaika, fresk, sgraffito) w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego.
W latach 2000-2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły. 
Obecnie doktorantka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu.

Figuruje w Rankingu Rzeczpospolitej - Kompas Młodej Sztuki w latach 2008, 2010, 2012. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w konkursach artystycznych w Polsce i za granicą.

Działa w zarządzie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP, od 2010). 
Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Artcom Expo w Norwegii.

Tworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze Północ.
Zajmuje się malarstwem, live painting / performance obraz-dźwięk-światło.